Lucrări de reamenajare la demisolul bisericii

Viața parohiei Decembrie 2, 2012

Biserica parohiei noastre se află în construcţie. Actualmente slujbele se oficiază la demisolul bisericii care este amenajat cu tot ce este necesar într-o biserică obişnuită.

În sezonul rece, la demisol, în general este frig. Ne lipseşte confortul termic, de care are nevoie omul în această perioadă.

Biserica este dotată cu o centrală termică, pe gaz metan, dar faptul că placa  de beton de peste demisol are grosimea mică şi biserica de la parter nu este încă terminată, s-a simţit nevoia ca planşeul ( tavanul ) de la demisol să fie izolat cu polistiren.

Pentru această osteneală, Dumnezeu ne-a rânduit oameni deosebiţi; Manolache Constantin şi Iulia împreună cu finul lor, Grădinaru Constantin, Terente Dumitru, Racoţi Alexandru şi mulţi credincioşi, parte din ei putând fi identificaţi în fotografiile ataşate acestui scurt cuvânt.

Materialele necesare acestei lucrări au fost donate de familia Repciuc Nicolae şi Amelia.

Tuturor le mulţumim şi Bunul Dumnezeu să le răsplătească efortul şi dragostea pentru Hristos şi Biserică.

Doamne ajută.

2 decembrie 2012