Bucuria, înseamnă sărbătoare.

Viața parohiei Decembrie 31, 2012

Bucuria, înseamnă sărbătoare.

Sărbătoare a fost pentru familia Caia Neculai şi Tatiana, rugăciunea de mulţumire adusă lui Dumnezeu pentru cei 50 de ani de la căsătorie.

Împreună cu copii şi nepoţii care au organizat acest moment ca o surpriză pentru părinţii şi bunicii lor, au păşit pragul bisericii noastre, mulţumindu-i lui Dumnezeu pentru cei 50 de ani de împreună vieţuire, pentru dragostea, ajutorul şi binecuvântarea primite de la Dumnezeu în toţi aceşti ani.

Cea mai mare împlinire a vieţii lor sunt copiii: NICOLETA, profesor doctor la Facultatea de Teologie din Iaşi, şeful Catedrei de Patrimoniu, căsătorită cu părintele doctor Ilie Melniciuc, lector la Facultatea de Teologie din Iaşi; DANIELA, director al Centrului Medical "Providenţa" al Mitropoliei Moldovei şi Bucovinei, căsătorită cu părintele doctor Constantin Naclad,inspector coordonator al Biroului de cateheză a tineretului din cadrul Sectorului teologic-educaţional al Patriarhiei Române

A fost un moment emoţionant de rememorare a clipelor petrecute împreună, un buchet de sentimente şi trăiri pe care nu le poţi avea decât în asemenea momente.

Întru  mulţi şi fericiţi ani!

29 decembrie 2012

Pr.Valentin Tofan